Aduro-tronic je patentovaný automatický systém, který vám přináší jednoduché ovládání a zvýšený komfort. Nemusíte se při každém rozpalování kamen starat o regulaci přívodu vzduchu a spalování. Aduro-tronic se aktivuje automaticky při otevření klapky primárního přívodu vzduchu u vašich krbových kamen a vy už se nemusíte o nic starat. Stačí si pohodlně sednout na pohovku a sledovat praskání ohně ... Aduro-tronic automaticky reguluje množství vzduchu vstupujícího do spalovací komory, aniž byste museli hnout prstem.

Maximální úspora paliva a ideální spalování

Nesprávné přisávání vzduchu do spalovací komory způsobuje sníženou účinnost krbových kamen a nadměrnou spotřebu paliva. Testy provedené v Dánském Technologickém Institutu prokázaly, že krbová kamna s nesprávným nastavením přisávání vzduchu spalují až o 40 % více paliva než krbová kamna vybavená automatickým systémem Aduro-tronic. A nejenže systém Aduro-tronic optimalizuje využití paliva, ale také zajišťuje ideální a čisté spalování s minimálním únikem pevných částic do ovzduší.

Regulátor Aduro-tronic je již standardně namontován ve všech krbových kamnech značky Aduro, a to bez příplatku. Cena krbových kamen již zahrnuje tuto úžasnou funkcionalitu, takže nemusíte platit nic navíc.

Pozor: Důležitou podmínkou pro dosažení optimálního výsledku spalování je to, aby bylo používané dřevo suché a kusy měly správnou velikosti.

Ovládání systému Aduro-tronic se zdá být ze začátku složité, ale zvyknete si, a pak to jde (téměř) samo :)


Při zátopu
Při zátopu je důležité, aby do topeniště bylo možno přivést co největší množství primárního vzduchu. Proto je vhodné přestavit šoupátko na přívodním otvoru do polohy „Nucené otevření“. Tuto polohu nastavíte na zařízení Aduro-tronic takto:
1. Vytáhněte přívod primárního vzduchu.
2. Vložte do 2 otvorů šoupátka jako blokaci klíč Aduro.


Jakmile se krbová kamna dobře rozhoří a na dně spalovací komory se vytvoří dostatečně silná vrstva žhavých uhlíků,
můžete dát systém Aduro-tronic do polohy „Automatické ovládání“ tím, že klíč opět odeberete. Jinou možností je nechat dvířka během několika prvních minut roztápění tak, aby se jenom lehce opírala o rámeček (bez vložení klíče Aduro).


Po roztopení kamen
Po přiložení nového dřeva do kamen musí do spalovací komory proudit po několik minut přesně dávkované množství primárního vzduchu. Aby však bylo spalování dokonalé, nesmí přivádění většího množství čerstvého vzduchu trvat příliš dlouho. Aduro-tronic se postará o to, aby bylo množství přiváděného primárního vzduchu sníženo ve správném okamžiku. Automatickou regulaci aktivujete tak, že po přiložení nového dřeva vytáhnete klapku primárního vzduchu. Automatika pak přívod primárního vzduchu zavře.


Regulace automatického systému Aduro-tronic
Automatika je ve výrobním závodě seřízena tak, aby se přívod primárního vzduchu zavřel během prvních 5 minut. Toto nastavení použil dánský Technologický institut při zkoušce krbových kamen, při níž bylo spalováno palivové dřevo „standardní velikosti“ a vlhkost vzduchu měla optimální hodnotu, tj. 17-20 %. Za „standardní velikost“ dřevěných polen použitých k topení se pokládá délka kolem 30 cm a tloušťka přibližně 10 x 10 cm. Při testu byl kromě toho použit „standardní komín“. V praxi však přirozeně mohou být tyto
parametry odlišné. Zařízení Aduro-tronic proto lze nastavit tak, aby co nejlépe odpovídalo podmínkám provozu Vašich krbových kamen. Pokud chcete zaškrtit přívod primárního vzduchu trochu pomaleji (např. když máte o něco delší tah komína, používáte delší polena nebo chcete přikládat méně často), upravte dobu zaškrcení přívodu otočením šroubu na přední straně řídicí jednotky pomocí malého šroubováku. Když otočíte šroub doprava, bude doba do zavření přívodu delší; otáčením šroubu doleva ji zkrátíte.

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.