Oba materiály jsou stavebně izolační, vhodné pro stavbu krbu. Jaký je mezi nimi rozdíl a využití? Jeden je vhodný pro obestavbu krbové vložky teplovodní a ten druhý zase okolo teplovzdušné.

Kalcium-silikátové desky

využijete nejlépe při stavbě krbu teplovodní krbové vložky. Pokud by došlo k úniku vody, např. z pojišťovacího ventilu (nechci strašit, ale i to se může stát), tak kalcium-silikátová deska to zvládne a nezničí se, tak jako vermukulitová. Vermikulitové deska v případě nasátí vodou zbobtná, takže může narušit celou stavbu.

Nevýhoda kalcium-silikátových desek je, že se musejí penetrovat. Úplně celé, ze všech stran i rohů.

Na to se prodává speciální penetrace:

  • nanočástice v ní dokonale zpevňují povrch desky
  • odstraňuje se nežádoucí prašnost uvnitř krbu, kde dochází k ohřevu vzduchu a cirkulaci do pokoje
  • výhodou je, že při aplikaci kamnářských malt a omítek deska těmto směsím neodebírá vodu a ponechává jim čas nutný k správnému proběhnutí chemické reakce v maltové směsi
  • zvyšuje se pevnost a přídržnost k povrchu
  • po plném zaschnutí, tedy po ukončení chemické reakce, se z materiálu neuvolňují žádné zápachy ani zdraví škodlivé látky

Penetrace se neředí, jen se promíchá. Aplikuje se válečkem nebo malířskou štětkou případně v rozprašovači. Plně zaschnutý je po asi 8 hodinách. Což vám trošku může zkomplikovat rychlost stavby okolo krbu. Doporučuji tedy desky penetrovat 1 den předem.

Co se týče doporučeného materiálu, tak používáme BeF SIL 250 KM nebo Skamotec 225, v šířce 40mm. Je to v současné době nejprodávanější stavebně izolační materiál pro stavbu krbů.

 

Stavebně izolační desky z vermikulitu

Jsou také určené pro stavbu a izolaci krbů, kamen či sporáků. Nejsou třeba zevnitř ani zvenčí penetrovat. Zpracování desek je bezprašné a zdravotně nezávadné. Desky jsou pevné, nedochází k odlupování hran a rohů. Při řezání padají pilinky, které se nevýří.

Je to nejrychlejší způsob jak postavit krbovou obestavbu, nejlépe okolo teplovzdušné krbové vložky. Použijete jen pilku, akuvrtačku a můžete začít.

Největší slabinou vermikulitových desek je malá odolnost vůči vlhkosti. Nedoporučuji je při stavbě okolo teplovodní krbové vložky. Takže tato deska je nejlepší volba pro obestavbu teplovzdušné krbové vložky.

My používáme desky Thermax ECO. Je lisován za studena a tím je pevnější.

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.