Při tomto testu se podle určených norem vytvoří uměle podtlak a přetlak – a zkoumá se, kudy proudí vzduch dovnitř nebo ven z domu. Pokud máte pasivní dům, a pokud budete provádět tento test, je nutné si vybrat krbová kamna nebo krbovou vložku, která tímto testem projde. Váš stavbyvedoucí na toto bude dbát, protože Blower door test je i jakási kontrola kvality provedení stavebních prací na vašem domu, a byl by nerad, pokud by mu nevyšel právě kvůli krbu nebo kamnům, které jste si vybrali, protože se vám jen líbí.

Při výběru krbu nebo krbové vložky do pasivního domu musíme vybírat takový, který zohledňuje téměř nulovou energetickou náročnost domu. Vysoký výkon je v tomto případě nežádoucí a vede k přehřívání prostoru. Občas říkám, že v pasivním domě vám stačí zapálit svíčku a máte teplo. :)

Takže základní pravidla pro výběr krbové vložky do pasivního domu jsou

  • Nízký výkon
  • Dokonalé utěsnění
  • Externí přívod vzduchu

Výrobci samozřejmě reagují na poptávku po takových krbech a nabízejí speciální řady těchto produktů.

Výrobce BeF Home má řadu Passive a Therm Passive. Tyto řady jsou určené pro pasivní a nízkoenergetické domy, u kterých se provádí Blower Door test. V základu mají dvojité prosklení (platí i u rohových skel), dvoubodové zavírání dveří pro dokonalé utěsnění, externí přívod vzduchu a jako bonus velmi nízkou spotřebu paliva. U modelu BeF Passive 6 byla spotřeba paliva 1,15 kg za hodinu, což je jedno polínko.

 

Krbové vložky vhodné do pasivního domu najdete zde http://www.webpro-krby-a-kamna.cz/search?phrase=passive

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.