V předchozím článku jsme zatopili a oheň nám už krásně prohořel. Teď je potřeba přiložit. Ale kdy je ta správná chvíle? Následující řádky vám prozradí vše, co potřebujete vědět.

Přiložení provádíme, když hranice dřeva prohoří a v krbu jsou řeřavé uhlíky s posledními plameny. Otevřeme přívod vzduchu, aby bylo dostatek vzduchu pro první zahoření. Dvířka na pár vteřin pootevřeme, a tím komín vtáhne kouř a nedochází k úniku kouře do místnosti. Dvířka pak otevřeme dokořán, přiložíme poleno (nehodíme), zavřeme dvířka a přívod vzduchu přiškrtíme tak akorát, abychom oheň nedusili.

barvy plamenů můžeme vyčíst, jestli topíme správně nebo ne. Jasně žluté až bílé mihotavé plameny představují ekologické a ekonomické spalování. Úplně nejlepší oheň je modrý až nazelenalý. Naopak temně žluté až načervenalé líné plameny produkují velké množství škodlivých látek a nespalují veškerý dřevní plyn. V tomto případě bychom měli zvýšit přísun vzduchu, abychom docílili lepšího spalování.

Přívod vzduchu nikdy nezavíráme úplně. Většinou to děláme proto, že pootevřením přívodu externího vzduchu máme doma jako v sauně a snažíme se topení co nejvíc omezit. Jedním z důvodů, proč to tak je, je předimenzovaná krbová vložka.  Uzavřením přívodu vzduchu můžeme mít pocit, že dřevo hoří pomaleji a že nám déle vydrží a ušetříme. Ale úspora je relativní. Díky dehtování spalin a zanášení, pak ve výsledku vynaložíme více peněz na opravy a výměny topidel.

Nechceme mít doma nevyužitý krb, ani saunu. Rádi si zatopíme, pokocháme se pohledem do uklidňujících plamenů a užijeme si klid a pohodu. Proto bychom měli pečlivě vybírat krbovou vložku, která bude odpovídat požadavkům našim a našeho bydlení.

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.