Věděli jste, že při správném spalování se z jednoho stromu vyprodukuje jen tolik oxidu uhličitého, kolik ho strom během svého života odebral a vyčistil z ovzduší?

Správné spalování je ekologické i ekonomické. Dosáhneme ho, když budeme spalovat suché dřevo se zbytkovou vlhkostí do 20 %, lépe kolem 15 %. Spalováním nedosušeného dřeva dochází nejen ke špinění skla krbu, ale také se poškozují komíny a topná tělesa, což vede ke zvýšeným nákladům na opravy a předčasnou výměnu. V horším případě k požáru.

Jak poznáme správně vysušené dřevo? Jedině vlhkoměrem. Žádné babské rady nefungují. Vlhkost se měří uprostřed rozštípnutého polena. Běžně se uvádí, že dřevo sušené dvě zimy by mělo mít „tu správnou“ vlhkost. Ale je to individuální. Některé dřevo je správně vysušené už za jednu zimu.

Měkké nebo tvrdé?

Jeden kilogram dubového dřeva má menší výhřevnost než jeden kilogram dřeva smrkového. Jak je to možné, když dubové dřevo hoří přece delší dobu. Důvodem je hustota. Dubové dřevo má vyšší hustotu, takže když budeme mít dvě stejně velká polena a jedno bude smrkové a druhé dubové, tak to dubové bude těžší a bude hořet déle.

Tvrdé dřevo většinou pochází z listnatých stromů, má vyšší hustotu a hoří pomaleji. Proto je velmi oblíbené na topení, protože se nemusí tak často přikládat. Ale je dražší. Patří sem už zmíněný dub, pak také buk, habr nebo jasan. Při skladování zabere méně místa a schne delší dobu.

Měkké dřevo naopak mají většinou jehličnany, je lehčí, rychleji vzplane a také rychleji hoří, takže je hoření efektivnější. Navíc je levnější než tvrdé dřevo. Patří sem třeba smrk, borovice, modřín, lípa nebo olše. Stejné množství měkkého dřeva zabere více místa než dřeva tvrdého, ale zase schne kratší dobu.

A které z nich vybrat? Ideální je kombinace, každý typ má své výhody a nevýhody. Když do krbu dáme měkké i tvrdé dřevo, tak měkké rychle vzplane a podpoří hoření tvrdého dřeva. Krásně se doplňují.

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.