V nejvyšší části obezdívky jsou potřebné neuzavíratelné konvekční vzduchové otvory pro vývod konvekčního vzduchu, ve spodní části obezdívky je nutný přívod konvekčního vzduchu. Jejich minimální velikosti (průřezy) vycházejí z výkonu krbové vložky uvedeného v technickém listě dané krbové vložky. Při navrhování velikosti průřezů vstupu/výstupu konvekčního vzduchu je třeba zvětšit jej o neefektivní plochu mřížky (cca 20-40% plochy mřížky dle designu) a uvažujte též s navýšením dle uvažovaného způsobu provozu. 

Požadované minimální průřezy vstupu a výstupu konvekčního vzduchu jsou pro výpočet uvedeny v tabulce .

Ventilační krbová mřížka je estetickým zakončením výstupu rozvodu vzduchu. Je lakovaná kvalitní práškovou barvou, stálobarevná a tepelně odolná. Krbové mřížky jsou ze dvou částí – krycí mřížky a montážního rámečku. Vnitřní montážní rámeček se upevní do obestavby a horní krycí mřížku na něj nacvaknete. Rychlá montáž a demontáž je pomocí pružných spon. Sundávací mřížka a lak umožňují pohodlnou údržbu. Zároveň slouží jako malý revizní otvor. Stavební materiál

Širokou nabídku krbových mřížek naleznete v naší nabídce: https://www.webpro-krby-a-kamna.cz/mrizky 

Na obrázku můžete vidět rozměry mřížky i rozměry montážního rámečku. Poslední údaj je skutečný průduch vzduchu v cm2 po odečtení odporu tahokovu.

velikost mřížek do krbu rozměr

 

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.