Externí přívod vzduchu je dnes nutností. V dnešní době máte doma perfektně utěsněná okna, ale pro spalování potřebují kamna či krb dostatečný přívod vzduchu. Na každý kilogram dřeva asi 12m3 vzduchu. Pokud nebudete mít přívod vzduchu z exteriéru, bude si krb brát vzduch z místnosti, budete muset více větrat a tím si ubíráte teplo. Pokud je krbová vložka v místnosti s kuchyní, kde je digestoř, uvědomte si, že ta po zapnutí způsobuje podtlak, který má nepříznivý vliv na hoření a v nejhorších případech si může přisávat i spaliny krbu.

Myslete na to již před stavbou a přiveďte vzduch zvenčí. Vzduch pro spalování pak proudí přívodem přímo do ohniště, zde se spaluje a vzniklé spaliny odcházejí do komínu. Jak na to?

Buď v podlaze plastovou trubkou nebo hliníkovými kanály hranatého potrubí 150 x 50 mm. Krbové vložky mívají kulatou přírubu pro napojení externího vzduchu - napojení z podlahy ke krbu je pak nejvhodnější hliníkovou hadicí, kterou nasadíte na přírubu a upevníte spojkou.

Průměr externího vzduchu by měl být alespoň 125 mm. Malý průměr by mohl způsobit horší spalování a dehtování, a tím i špinění skla. Délka je ideální do 3m délky s co nejméně ohyby. Pokud stojí krb u obvodové zdi, nejlepší je napojení skrz zeď.

Externí přívod spalovacího vzduchu můžeme vést, jak už jsme uvedli, z exteriéru, z trvale odvětrávané místnosti nebo komínem.

  1. Vedení externího přívodu vzduchu v podlaze

Tato varianta je ideální, pokud ještě nemáte hotové podlahy. Využít se dá potrubí obdélníkového průřezu, které se dá krásně schovat do podlahy. Dobré je také do potrubí přidat uzavírací klapku ovládanou na dálku umístěnou mezi podlahou a přírubou na krbové vložce. Důvodem použití je zamezení nepřetržitého proudění studeného vzduchu v zimě, když se netopí. Nebo naopak mimo topnou sezónu by mohl vzduch, který je teplejší než v interiéru, kondenzovat na stěnách ohniště krbové vložky a ty by mohly začít rezivět. Klapku je nutné vždy naplno otevřít, než začnete nově vytápět. Při otevření uzavřené klapky už během hoření by došlo k prudkému okysličení plynů nahromaděných v ohništi a mohlo by dojít až k výbuchu! Důležité je také nezapomenout na vyspádování potrubí externího přívodu vzduchu od krbu k ústí potrubí, aby případný kondenzát mohl odtékat. Potrubí v podlaze je také nutné izolovat, aby se omezila tvorba kondenzátu srážením vodní páry a negativního působení tepelného mostu v podlaze. Na konec potrubí se nasadí fasádní krycí mřížka, u které je nutné dbát na to, aby nedošlo k jejímu ucpání vlivem počasí (např. sníh nebo zanesení listím).

  1. Vedení z trvale odvětrávané místnosti

Jedná se o další variantu externího přívodu vzduchu. V tomto případě se nesmí jednat o garáž nebo místnost, kde se manipuluje s hořlavinami. Musí jít o trvale větranou neobydlenou místnost např. sklep.

  1. Vedení externího přívodu vzduchu přes komín

Pokud teprve plánujete, nebo jste ve fázi stavby domu, můžete využít přívodu vzduchu přes komín. Vzduch pro spalování proudí shora dolů mezi izolací komínového průduchu a obvodovým pláštěm komínu. Dole pak napojíte krbovou vložku na komín pomocí adaptéru přívodu vzduchu. Výhodou vzduchu proudícího komínem je, že je částečně předehřátý a vysušený, čímž neklesá teplota v ohništi a máte čistší sklo. Také neproudí skrz ohniště studený vzduch, jako v předchozích případech.

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.