Nevím, jak vás, ale mě učili, že vezmu staré noviny, na ně dám menší třísky, na ně větší polena a zapálím. Nenapadlo by mě, že funguje i obrácená varianta – velká polena, menší polena a podpalovač. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto dvou variant zatápění?

Spodní zatápění je založeno na postupu, že dospodu dáme staré noviny, na ně třísky a pak navršíme tlustší polena měkkého nebo tvrdého dřeva. Tento postup funguje, ale mnoho výhod nemá. Šokově ohřívá topnou komoru, a tím ji deformuje a zanáší. Další mínus je, že stěny nejsou zahřáté, a tak se teplo nepředává a „utíká“ komínem ven. Při tomto zátopu vzniká taky velké množství škodlivin, protože nedochází ke spalování dřevních plynů.

Na opačné straně vah je zatápění shora. Velká polena dáme dospodu, ne úplně k sobě, na ně křížem položíme menší a nahoru dáme pevný nebo tekutý podpalovač, který zapálíme. V tomto případě dochází k pozvolnému a rovnoměrnému rozehřívání topeniště a vyvíjí se při něm podstatně méně škodlivých látek. Výhodou tohoto postupu je, že již během chvíle je oheň téměř bez kouře. Dále se odstraní šokové teplo, které ničí topidlo a zabrání se zbytečnému úniku tepla do komínu. Nevýhodou se může zdát nutnost přikládat na vzduchu zcela vysušeným dřevem, které má vlhkost pod 20 %, ideálně kolem 15 %.

Zatopeno máme a další otázka zní, kdy máme správně přiložit? Na tuto otázku najdete odpověď v dalším článku.

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.