Stavíte dům a uvažujete o krbových kamnech? Umístění krbu je dobré si promyslet ještě před stavbou základové desky, a to z několika důvodů.

Co tedy udělat pro bezproblémovou stavbu krbu nebo umístění kamen?

Materiál ,,pod,,

Začneme odpovědí na otázku, se kterou se potkávám téměř denně. Dát pod krb nebo kamna beton nebo anhydrit? Já doporučuji určitě beton. Anhydrit nesnese takové zatížení a rovněž není tak pevný. Nejjednodušší je pod krbem jen klasické vybetonování patky bez izolace.

Krbová kamna či krb jsou zdrojem tepla a mohou zapříčinit nerovnoměrné smrštění a roztažení roznášecí desky, a tím pak zapříčinit její prasknutí. A to je důvod proč se vyplatí prostor, kde budou stát krbová kamna nebo krbová vložka, oddiletovat.

Nevýhoda betonové patky oddělené od anhydridu je, že vzniká tepelný most, který je tak velký, čím více se umístění krbu přibližuje k obvodovým stěnám.

Nezapomínejte, že instalace krbu se řídí normou, konkrétně ČSN 06 1008 – Požární bezpečnost tepelných zařízení. Ta stanoví nejen bezpečnostní požadavky při montáži, ale také vzdálenosti tepelných zařízení od hořlavých ploch.

 

Při plánování umístění kamen nebo krbové vložky nezapomínejte na natažení přívodu externího vzduchu, který by měl být vyústěn pod krbovou vložkou. 

Nosnost podlahy

Hmotnost krbu nebo krbových kamen se pohybuje v řádu stovek kg. Tomu musíme samozřejmě přizpůsobit nosnost. Obecně platí, že nosnost podlahy (případně stropu), musí být větší 1,5krát než je hmotnost instalovaného krbu.

 

Plošné zatížení u nejčastějších typů:

 • Jednoduchý krb 350 – 500 kg / m²
 • Kachlový sporák 500 – 750 kg / m²
 • Větší nebo akumulační krb 750 – 1000 kg / m²
 • Pokojová kamna 750 – 1500 kg / m²

 

Konkrétní nosnost najdete v technickém návodu daného krbu nebo krbové vložky. Jiná situace je u krbu v patře nebo je-li místnost podsklepena. Zde se poraďte se statikem.

 Vždy se řiďte doporučením a návodem od výrobce. Pokud si nebudete čímkoli jisti, zavolejte nám nebo napište, poradíme vám.

  Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

  Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

  Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

  Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

  Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

  Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

  V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

  90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

  Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

  Autorizovaný prodejce

  S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

  Doprava krbů a kamen ZDARMA

  Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.