Špatně usazené kouřovody mohou znamenat časem únik spalin do místnosti nebo prasknutí keramického hrdla komínu. Já doporučuji na kominíkovi nešetřit, pozvat si ho, ať vám udělá revizi komínu a zároveň u toho napojí krbovou vložku. Dělá to denně, bude to pro něj hračka, vás to nebude stát o tolik víc, a budete mít potřebné razítko a hlavně - jistotu bezpečného napojení. Platná revize komínu je nutností pro vaši bezpečnost, pojišťovnu i uznání záruky na krbovou vložku. Pokud byste totiž někdy reklamovali kamna nebo krbovou vložku, výrobce po vás bude chtít jako první doklad právě revizi komínu.

Už při stavbě komínu byste měli vědět jestli budete mít v místnosti kamna nebo krbovou vložku. Kamna mají vyústění od 125 mm a krbové vložky začínají na 150 mm. Menší průměr kouřovodu můžete napojit pomocí redukce na větší průměr komínu - naopak to nejde. Kamna se napojují ve sklonu 90°. Pro instalaci krbových vložek je vhodné mít vstup do komína sopouch pod úhlem 45° Existují i kolena stavitelná 90–180°.Optimální výška komínu je alespoň 5m a počítá se od místa napojení, které bývá ve výšce 180-200 cm od podlahy. Každý spotřebič musí být napojen na kouřovod podle současně platných kominických norem, např. ČSN 73 4201: Komíny a kouřovodu - Navrhování, provádění a připojování spotřebičů paliv.

Pokud se do zapojení přeci jen vrhnete sami,

  • tak existují dva druhy napojení -  podle platné normy mají mířit kouřovody zúženým hrdlem kouřovody směrem dolů, tzv. po vodě. Spousta kamen má starší příruby, takže je napojíte jen obráceně - tj. po kouři. Oba způsoby jsou možné.
  • čím je kouřovod kratší, tím lépe
  • klapka v kouřovodu již není nutná, moderní řešení krbů a kamen má regulaci tahu jedním či dvěmi ovládacími prvky, které jsou již součástí spotřebiče
  • kouřovod má být čistitelný - pokud je napojení 90st, je nutné mít koleno opatřeno čistícím otvorem

Při napojení kouřovodů do komína je důležité si uvědomit, že se teplem materiál roztahuje. Proto existují redukce do keramických komínů, které mají okolo vstupu kamnářskou šňůru, ta zaručuje, že tepelná roztažnost kovu neroztrhne keramickou komínovou tvarovku. 

Kouřovody i redukce bývají vyrobeny z nerezu, kotlové ocely o tloušťce 1,5mm nebo silnostěnné 2mm. Všechny tyto materiály odolávají vysokým teplotám.

Když už jsme nakousli komín, tak u něj ještě chvíli zůstaneme. Podle normy musí být vstup do komínu minimálně 50 cm pod stropem místnosti a musí být umístěný hned pod stropem krbové komory. To znamená, že i strop krbové komory (obestavby) musí být minimálně 50 cm pod stropem místnosti.

Kouřovody můžete vybírat i u nás na e-shopu na tomto odkazu.
 

 

Zákaznická podpora 8,00-21,00/7 DNÍ V TÝDNU

Poradím vám s výběrem i stavbou krbu. Jsem online na chatu, na mailu nebo telefonu. Občas jsem u zákazníka, tak pokud nezvednu telefon, zavolám vám zpět co nejdříve to bude možné. 

Garantuji vám zpracování individuální nabídky do 24 hodin. Pokud nestihnu odpovědět, jako omluvu vám ke zboží přibalím dárek jako omluvu.                  :-) Tonda

Refundace 10 % z hodnoty krbové vložky nebo kamen

Je to jednoduché. Kupte si od nás krbovou vložku nebo kamna - zašlete nám 6 fotografií a vaši recenzi na zakoupené zboží  a my vám vrátíme 10 % z vaší objednávky! Pomozte ostatním zákazníkům s výběrem krbové vložky nebo kamen - a získejte od nás odměnu. Jak na to? Více informací zde

Garance bezpečného nákupu a možnost vrácení peněz

V našem e-shopu se nemusíte bát nakupovat. Jsme držiteli certifikátu "eShop SCAN". Prodáváme pouze originální zboží přímo od výrobce, poskytujeme stejné záruky i kvalitu jako kamenné obchody.  U nás máte místo 14 dní celých 30 dní na odstoupení od kupní smlouvy. Po přijetí objednávky krbové vložky nebo kamen vás telefonicky kontaktujeme a osobně řešíme termíny a způsoby dodání, aby předání proběhlo hladce a bez starostí.

90 % zboží odesíláme hned druhý den po objednání

Krby a kamna odebíráme přímo od výrobce - rychlé, bezpečné, ekonomické. Výrobce má nejvíce prodávané položky skladem, můžeme tedy expedovat téměř ihned od obdržení vaší objednávky. Může dojít k doprodeji skladového kusu, potom vás informujeme, kdy je zboží výrobce schopen připravit k expedici. Neslibujeme nereálné termíny, většinou to dokážeme „popohnat“ - ale nejsme kouzelníci. 

Autorizovaný prodejce

S výrobci krbů a kamen, které prodáváme a nabízíme, máme několikaleté zkušenosti i smluvní vztah. Odebíráme zboží napřímo od nich, nejsme překupníci, takže máte jistotu, že od problémů nebo reklamací nedáme ruce pryč. Pravidelně se školíme, takže vám umíme poradit. 

Doprava krbů a kamen ZDARMA

Doprava stavebního materiálu nebo příslušenství zdarma od 6999 Kč. Dopravce má auto s čelem (plošinou), paletový vozík, kterým vám zboží převeze za první uzamykatelné dveře. Po objednání vám pošleme checklist s tím, co vše máte zkontrolovat, aby předání proběhlo hladce a bez starostí. Zásilky jsou vždy pojištěné.